جن از دیدگاه قران و روایات و صاحبنظران
جاسم ثعلبی کارشناسی دینی و عربی مطالب زیر پایان نامه ی اینجانب می باشد و در مدت 8 ماه جمع آوری نمودم .
نويسندگان

 

   [این مطالب بر گرفته از سایت اینتر نتی  که از زبان نویسنده ی آن می خوانیم:«نیک آیین هستم و از تجربیاتم با جنها می نویسم نه جادوگر م ،و نه دعا نویس ،و نه استاد علوم خفیه،تمام مطالب نوشته خودم هستند و تنها منبعشان تجربیاتم می باشد ...»

1)  امکان وجود جن:

     الف: ما انسانها دارای چند حس محدود هستیم و تمام طبیعت و هستی رو با همین چند حس ناقص می شناسیم . چشم ما با تمام ظرافت و پیچیدگی های ساختمانی سلولهایش فقط طول موجهای خاصی در محدوده ای معین رو درک می کنه و اگر طول موجها کمی کوتاهتر یا بلند تر از محدوده ی تحمل چشم ما باشه .اونها رو نمی بینیم و از نظر ما نامرئی هستند ما شا ا..،چشم بد به دور ما هم اونقدر اندیشمندیم که هر چیزی رو نبینیم میگیم وجود نداره .این مشئله تعمیم به تمام حواس ماست.

  ب) درک ما از هر چیزی بستگی به تعبیر مغز ما داره .مغز سیگنالها رو از حواس دریافت می کنه و در خودش تجزیه و تحلیل می کنه ،بخشهایی از سیگنالها رو حذف می کنه و در نهایت چیزی که تحویل ما میده ،تعبیر خودش از اون واقعیته ،پس این ذهن ماست که تصمیم می گیره اطراف مون رو چطور درک کنیم . در واقع در همین محدوده قابل تحمل برای حواسمان هم چندان واقع بین نیستیم و اطراف رو طوری می بینیم که ذهن و درکمون خواسته ،گاهی خودمون حتی با تلقین ،روی واقعیات تأثیر می ذاریم ،یعنی مغزمون رو تربیت می کنیم تا چیز ها رو طوری که می خواییم ببینه.خوب حالا مورد 1و2 رو کنار هم بگذارید و خودتون نتیجه بگیرید که ما چقدر از واقعیت و حقیقت رو درک می کنیم؟ ما چیزی  رو می بینیم که حواس محدود و ذهن تربیت شده مون برامون آماده می کنند و نه چیزی که واقعاً هست.شکی نیست که در این محدودیت حکمتی هست واگر غیر از این می بود تعادل بهم می خورد.امّا نباید باعث بشه که ما خودمان هم به تاریکی که توش هستیم اضافه کنیم و فکرمون رو از این که هست محدودتر کنیم ،بعد از اینکه فهمیدیم اون چیزی که می بینیم و درک می کنیم ،تمام حقیقت نیست ،عقلانیه که ما امکان وجود موجودات نامرئی رو با صراحت و قاطعیت رد کنیم ؟ یعنی ممکن نیست در خارج از محدوده ی درک و حواس ما موجودی خلق بشه؟ ممکن نیست در همین سیاره و در سایر سیارات و کرات و کهکشانها موجودات دیگری هم باشند ؟ چطور ممکنه تحصیلکرده ای از این واقعیات علمی ساده آگاه باشه و در ضمن بگه من چیزی که نبینم باور نمی کنم ،این مسئله حتی ارتباطی به مذهب و قبول داشتن خدا هم ندارد.من با افرادی که میگن تا چیزی رو نبینند باور نمی کنند ،حرفی ندارم ،چون متفکر نیستند با دانشی به اندازه ی علوم راهنمایی و اندکی فکر کردن میشه به احتمال نزدیک به یقین وجود موجودات نامرئی رسید .

   2) غذای جن:

    اکثر اطلاعاتی که انسانها از جن دارند محدود به همون چیزهایی است که در قرآن اومده ،اینکه از آتش ساخته شدند ،زاد و ولد دارند .جن ها علاوه بر باقی مونده ی گوشت روی استخوان ،غذاهای دیگه رو هم می خورند ،پلو ،گوشت،شیرینی،ترشی،تنقلات،و...می تونند حتی از داخل بدن آدم غذا رو بردارند ،من گاهی با جنی ها جایی می رفتم ،اونجا نمی شد که خودش غذا رو برداره چون غیب شدن غذا باعث ترس می شد ،مجبور می شد از گلوی من بخوره ،من غذا رو کمی می جوم و قورت می دم ،غذا تا یکی دو سانت از گلویم پایین تر می ره وبعد ناپدید می شه .البته این مناسبه مهمونی های شلوغه که کسی متوجه نشه سه چهار پرس غذا خوردم و هنوز گرسنه ام ،این روش به دلیل مشخص برای جنها چندان دلپذیر نیست ،فقط در صورت اجبار چنین کاری می کنند ،این روش با روشنی که جن بدون اجازه غذا رو بعد از وارد شدن به معده یا روده بر می داره فرق می کنه ،در روش اول ضرری وجود نداره اما در روش دوم بدن صدمه می بینه .

    غذایی که جن ها عالقه ی بسیار زیادی به خوردنش دارند جگره ،معمولاً به عنوان پاداش کار آیی که انجام میدن در کنار خواسته هاشون چند دست دل و جگر هم می خوان .

   در مورد پاداش خواستن جن ها ی کافر از خون افرادی که مشروب نوشیده باشند ،مصرف می کنند و با این کار آسیب زیادی به سلامت عقل انسان می زنند.

    اگر دوست ندارید احیاناً جنّی از غذایی که شما می خورید استفاده کنه با بسم الله بخوریدش ،در این صورت نه از گلو ،نه از داخل بدنتون نمی تونه برداره،در مورد آب هم صدق می کنه ،یک روش بسیار خوب در مورد آب خوردن اینه که آب رو حد اقل در سه مرحله سر بکشید ،برای شروع هر مر حله بسم الله و در پایان هر مرحله الحمد ا...بگید ،یکی از نتایج این آب که منو شیفته کرده اینه که تا حدود دو روز (یعنی 48 ساعت) جن های کافر نزدیک نمی شن ،کلاً هر چیزی  رو که جایی می ذارید اگر بسم ا... همراه کنید ،جن ها بهش دست نمی زنند.

 

 

    ممکنه این سؤال براتون پیش بیاد که اگر جن ها غذایی که ما بدون بسم ا.. می ذاریم داخل یخچال می خورند چرا غذا هامون سر جاشه ،چرا غیب نمی شه؟

دلیلش اینه که : در موقعی که غیب شدن غذا تابلو باشه ،اولاً جن ها تمام غذا رو نمی خورند کمی باقی می ذارند و برای اینکه کم شدنش معلوم نباشه جن های کافر یک کار زشت که به نظر خودشان جالبه می کنند یعنی داخل غذا استفراغ می کنند تا مقدار غذا به اندازه ی اولش بر گرده ،اینکه چطور کاری می کنند تا این استفراغ به شکل غذا بیاد و حتی مزه اش عوض نشه من اطلاعات ندارم ولی اصل قضیه را با تجربه دیدم.

3) عمر جن:

    اگر میانگین عمر انسانها رو80 سال در نظر بگیریم ،میانگین عمر جن 1000 ساله امبا مثل انسانها ممکنه از میانگین بیشتر یا کمتر هم زندگی می کنند ،فکر می کنید موجوداتی که تا الان مثلاً 500 تا 600 سال زندگی کردن حتماً پیر و فرسوده هستن ،نه ؟ امب اینطور نیست ، نکته جالبی که در مورد عمر جن ها وجود داره ،روند رشد جسمی شونه.

     جن ها از نظر فیزیکی بسیار کند رشد می کنند ،جسمشون تقریباً 11 برابر کند تر از انسان رشد می کنه ، یعنی اونا 11 برابر دیر تر از ما پیر می شن.

   یک مثال : فرض کنید همین امروز یه نوزاد انسان و یه نوزاد جن همزمان به دنیا اومده باشند ،11سال دیگه اون نوزاد انسان چه شکلی می شه؟ یه بچه ی مدرسه ای کلاس پنجم دبستان در نظرتون میاد ،درسته ؟ حالا نوزاد جن چی؟ ..اون بعد از 11 سال تازه اندازه ی یه بچه ی یکساله شده ،برعکس این جریان ،جن ها از نظر رشد عقلی و احساسی خیلی خیلی سریع تر از انسان هستند، یعنی یک جن هر روزی که از عمرش می گذره به اندازه ی 5تا 6 سال آگاهی و شعورش بیشتر می شه .موری که نوزاد جن 3هفته بعد از تولدش تمام آگاهی هایی که یه انسان عادی در طول زندگیش می تونه بدست بیاره ،در ذهنش داره . البته مقیاس ها و اعدادی که من استفاده کردم ،تقریبی بودند و یه چیز حدودی گفتم که بتونید تصّور کنید و گر نه محاسبات دقیق نیست.

   4)صدا و زبان جن:

   جنها زبانهای مختلف دارند؟ زبان انسان ها رو می فهمند ؟ چرا ما صداشون نمی شنویم؟

     صدا و زبان جنها رو باید جدا از هم در نظر بگیریم ،اول در مورد صدای جهنا توضیح می دم .می دونید که ما صداهایی در محدوده ی معین رو می شنویم واگر ارتعاشات امواج صوتی بالاتر یا پایین تر از محدوده ی شنوایی ما باشه اون رو نمی شنویم ،جن ها هم اصواتی می کنند که در حد شنوایی گوش معمولی نیست ولی گوش ما –خودم و خانواده ام –احتمالاً مقداری از امواج یا ارتعاشات بالاتر و یا پایین تر رو هم دریافت می کنه برای همین صدای جنها رو می شنویم.

   با این حال صداشون رو مثل صدای معمولی نمی شنویم ،من مثل صدای نواری که دورش کند شده باشه می شنوم ،بم و کشدار ،و خواهرم شبیه همهمه .

   یک نکته جالب اینکه: اونها قادرند صداشون رو طوری تغییر بدن که من نشنوم ولی نمی تونن کاری کنند که گوش انساتهای عادی صداشون رو بشنوه.حالا اگر با دستگاه های گیرنده قوی بتونم صدای چند جن که به زبان خودشون صحبت می کنند دریافت کنیم،چی می شنویم ؟ اصوات درهم برهمی که نمی فهمیم چون ما زبان جنها رو بلد نیستیم .

   جن ها برای لرتباط با هم از 3 زبان مختلف استفاده می کنند که هیچکدام شکل نوشتاری ندارند و فقط مکالمه میشن .این زبانها ارتباطی به محل زندگی یا نژادشان نداره برای خودم جالب بود که فهمیدم زبان جنها بر اساس اعتقادشون طبقه بندی می شه ،مسلمانها ،گروه های خداپرست غیر مسلمان ،گروه های کافر.

بعلاوه چون نژاد های جن از نظر ساختمان فیزیکی با هم متفاوت هستند ممکنه طرز تلفظشون با هم متفاوت باشه ،مثلاً به خاطر نوع خاص آرواره ،تارهای صوتی و لب و دندان و حنجره شون. با اینحال همه جنها سه زبان خودشون و تمام زبانهای انسانها و حیوانات رو می فهمند و می تونند صحبت کنند .دلیلش هم ارتباط ذهنی ست .وقتی بخوان مفهومی رو انتقال بدن ،براحتی قادر هستند و براحتی هم به فکر مفهومی که پشت اصوات و کلمات هستند ،یا حتی بیان نمی شن پی می برن.

   برای همین هم به نظر من استفاده از زبان برای جنها چندان لزومی نداره .انسانها به خاطر اینکه نمی تونن چیزی که در ذهن دارند به  هم القا کنند ،از زبان به عنوان واسطه و نشانه ی این فکرها استفاده می کنند .

   یکی از دوستان در مورد زبان شیطان پرست ها پرسیده بود که آیا زبان جن هاست ؟ نه این زبان اختراع انسان و شاید سایر مخلوقاته اما زبان جن ها نیست ،زبان جنها فقط بین جنها تکلم میشه و از اون برای ارتباط با انسانها یا سایر مخلوقات استفاده نمی کنند.

5) جن های هم خانه:

     جن ها در کنار ما زندگی می کنند ،در اکثر خانه های ما (بالای 90درصد)جنها هم زندگی می کنند که طبیعی و قانون دنیاست ،وقتی جنها می خوان خانه ای رو براب سکونت انتخاب کنند ،به مسائل مختلفی توجه دارند که یکی از مهمترین های اونها اعتقاد افراد اون خانه ست ،جنها دوست دارند کنار انسانهایی زندگی کنند که هم اعتقاد با اونها باشند .مثلاً جنهای مسلمان دوست دارند کنار انسانهایی با قلب پاک و پایبند به اصول اخلاقی زندگی کنند ،انسانهایی که متوجه و معتقد به خدا هستند و به خاطر این اعتقاد هر رفتاری ازشون سر نمی زنه و از قدرت و اختیارشون بی پروا و بی احتیاط استفاده نمی کنند ،جنهای مسلمان خودشون این خصوصیات رو دارند و جذب انسانهایی با همین ویژگی ها می شن.

   و برعکس جن های کافری که از قدرت و اختیارشون هر طور که دوست داشته باشند بی پروا استفاده می کنند ،برای صدمه زدن به دیگران ملاحظه ای ندارند و از شرارت و ایجاد مشکل و انحراف لذت می برند .دوست دارند کنار انسانهایی مثل خودشون زندگی کنند .کنار انسانها که توجهی به حضور خدا ندارند و هر طور دوست دارند افراط و تفریط می کنند.

با این توضیح باید تونسته باشید حدس بزنید چه نوع جنهایی با چه اعتقادی ممکنه جذب شما بشن و در کنار شما زندگی کنند ،یکی از راحت ترین راه های استفاده از دوستی جن ها ،جلب محبت جنهای هم خونه ست که نیازی به ارتباط با دنیای جن نداره ،استاد لازم نیست و زندگی عادی رو مختل نمی کنه ،جن های هم خونه انسان ،به دلیل اینکه موقع انتخواب خانه ،به اعتقاد ساکنینش توجه می کنند ،معمولاًی با آنها پیدا نمی کنند و با هاشون راحت و نزدیک هستند و در مواردی روی اونها حتی تعصب و محبت دارند ،به خصوص جنهای خداپرست و به خصوص جنهای مسلمان .محبت این جنها به شکلهای مختلفی شامل حال انسانهای خانه میشه.

 6) همزاد جن ها:

   همزاد از نظر لغوی یعنی همسن ،به دو بچه ای که در یک آن متولد شده باشند .همزادها نه ظاهری یکسان دارند و نه رفتار یکسان و نه سرنوشت یکسان وو نه زندگی مشابه ،این عقیده رایجه که همزاد جنی ،در دنیای جنها داره همون اتفاقات و زندگی ای که ما تجربه می کنیم ،پشت سر می گذاره و سرنوشت های ما بهم شبیه یا وابسته ست. این عقیده غلطه زندگی و سرنوشت هر کسی از جن و انس و .. متفاوته و مستقل نوشته شده و شرایط زندگی همزادها یکسان نیست.حتی احساسها و شرایط زندگی برای خواهر و برادرهای دوقلو هو یکسان نیست چه برسه به جن ها.

7)ازدواج انسان با جن خالص:

   جن خالص یعنی جنی که نسلش قبلاً هر گز با انسانها آمیخته نشده باشه و تمام اجدادش جن بوده باشند ،آیا ازدواج انسان با جن خالص ممکن است؟بله ازدواج جن وانسان عملی و ممکنه ،بارها اتفاق افتاده و امکان بچه دار شدن در این ازدواج هست.و از نظر نویسنده بصلاح نیست.بچه های حاصل از این ازدواج دورگه هستند و بستگی به نسلشان دارد به انسان رفته یا به جن قدرت هاشون متغیره.مزیت های جنی در ازدواج با انس این است.

الف) اجازه نمی ده هیچ انسان دیگه ای به قصد ازدواج به شخص نزدیک بشه.

ب) از اینکه خواسته های انسان رو بر آورده کنه خوشحاله.

ج)رائم در اطراف اون انسان و همراه و کمک حالش هست.

د) به نحوی با انسان تماس برقرار می کنه و علاقه  اش رو ابراز می کنه .

   نظر و دید مردم در مورد این ازدواج ها:

   ممکنه اطرافیان هر گز نفهمند که شخص ازدواج کرده.معمولاً تصور می شه که بخت طرف بسته شده و برای همین تمام شانصهای ازدواجش از بین می ره .از نظر غذا و لباس و رفاه مالی انسان تامینه ،اما اینکه این پولها از کجا بدست میاد خدا داند.

8) بسم الله برای محافظت انسان:

  وقتی که لفظ بسم الله الرحمن الرحیم به زبان بیاورید جن ها از شما دور میشن فرار نمی کنند ولی چند نتری اونطرف تر می رن.وقتی کلامتان تمام شد دوباره بر می گردند و مدت محافظت فقط لحظه ی تلفظ بسم الله است.

این الفاظ فقط به لفظ عربی روی جن ها تاثیر دارد و تلفظ با بقیه ی زبانها بی تاثیر است.پس خواندن آیه الکرسی جهت حفظ بشر جای خود دارد

9) پیش گویی و پیش بینی ا:

    فقط خداوند است از آینده و سرنوشت همه مطلع است .جن ها و انسانها از آینده بیخبرند اما علم پیشگویی و قدرت پیش بینی حقیقت دترد.

    به اعتقاد ما مسلمانان خداوند از عالم غیب و هر چیز پنهان مطلع است و عالم غیب رو برای هر کس که بخواد می تونه روشن کنه.

    بعضی انسانها قدرتهای فراطبیعی دارند .مثل پیشگویی .یعنی بطورمحدود از اتفاقات آینها یا طالع و سرنوشت دیگران با خبر هستند.اگر این قدرت حقیقی است چرا به ندرت پیشگویی ها به حقیقت می پیوندد.

    به این دلیل که سرنوشت و اتفاقات آینده برای هر کس دائم در حال تغییره .مثلاًممکنه یک روشن بین در سرنوشت شما موفقیت شغلی ببینه . ولی هفته ی دیگه این موفقیت از طالعتون محو شده باشه.دلیلش به کارهای خود شما در این هفته بر می گرده که به نحوی زمینه ی رسیدن به این موفقیت رو از بین بردید.

   نتیجه می گیریم پس اعمال ما هر لحظه در حال تغییر دادن سرنوشت و آینده مونه .به همین دلیل حتی ماهر ترین پیشگوها هم مطمئن نیستند چیزی که در طالع افراد می بینید حتما به حقیقت می پیونده.

    در بین جن ها هم افرادی هستند که قدرت پیشگویی دارند و اونها هم دقیقاً مثل انسانها پیشگونمی دونند اتفاقاتی که می بینند حتماً رخ میده یا بعداً سر نوشت تغییر می کنمه.در خاتمه خداوند است که از سرنوشت همه مخلوقاتش با خبر است و جزء او کسی کامل نمی داند فقط او علم غیب دارد و در قرآن هم گفته شده (صدق الله و کذب المنجمین) فقط خداوند است راستگوست و ستاره شناسان راست نمی گویند.  

 

 

  

 

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

)1) www.jenzade .blogsky.com/category/cat-19

[ ۱۳٩٠/۸/۳٠ ] [ ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ ] [ جاسم ثعلبی ]
درباره وبلاگ

لیسانس دینی و عربی × نویسنده و محقق و دارای جند کتاب چاپ شده ×فرهنگی و شاعر به زبانهای عربی و فارسی می باشم . در این روز سعید عید الله/ مرا در خلوتی تنها سپردند/ نه فرزندی کنارم شد نه همدم/ کجا رفتند و تنهایم نمودند/ دلم لبریز گشت از دست یاران/ زمان و حاسدان از من ربودند/ خدایا کس ندارم جز به فریاد/ هزاران قصه و شعری سرودند/ تویی دارم و گویم التماست/ بگیر این روح تا خاکش فزودند/ شنیدم بی وفایی در میان نیست/ ولیکن جز وفا داران نبودند/ بکلاریوس فی اللغه العربیه × کاتب و محقق × و ناشر کتب اشعارفی الغه العربیه و الفارسیه × مدرس دبسک جوز من شعرک ولا تکتب لی من هجرک ولک ناسی الگلب ضچرک اضنک مشتبه چنک مو انه الضعت منک اذا ما عرفتنی اسمک کفنی ارجوک من شرک ابشرنک ولک تهلک عشر اسنین لو تکتب اسهرنک اذا اتحب اشعاری اهوای یومیه ادزلک اذا تذکر حبیک دوم دگللی من هو انه خل ابوسنک × من اشعار جاسم امحمد حسانی www.shereno.ir/17130 اینجانب جاسم ثعلبی دارای مدرک کارشناسی دینی و عربی از هفت سالگی عاشق شعر وادبیات فارسی و عربی گشتم. از جمله کتاب های چاپ شده عبارتند از: 1- اصوات الریفیه نابعه من العمه والمچریه 2-کتاب سوالف و حزورات مجالس اهلنه 3- کتاب دیوان الثعلبی الحسانی 4- کتاب نفحات الساریه نابعه من العمه و المچریه 5-ابو ذیات الحسانی الساری 6-فی رثاء عطاشه کربلا 7- حب و محبه 8- العاب اطفال قریة العمه 9- دیوان الغرام 10- الامثال و الحکم الحسانی الساری می باشند. از جمله کتابهای به زبان فارسی عبارتند از : 1-گنجینه ی شعر نوای جنوب 2-جن از دیدگاه قران وروایات و نویسندگان این کتاب رساله ی اینجانب در ضمن خدمت اهواز می باشد 3-کتاب طنین شبهای کارون 4- کتاب نوای زندگی 5- کتاب نوای کرخه 6- کتاب غرش کرخه و کارون 7- کتاب فرشته ی جنوب که کار مشترک با شاعر فریال منصوری 8-کتاب گذر گاه طوفانی 9- کتاب نم نم باران 10-کتاب نیم نگاه 11-کتاب اخرین دیدار 12-امثال و حکم 13-مدرسه عشق 14-پایتخت تنهایی 15- لب تشنگان کربلا 16- نغمه های شط نیسان 17- درد انتظار 18- طلوع فجر /سروده های انقلاب 19-نغمه های هور العظیم 20-دیار غربت 21-ترانه های بهار خوزستان 22-غزل های حسانی ساری 23-کلبه ی شادیها 24- گمشده 25- دیدار در ماه 26- ماه تابان کتب نامبرده ی فوق سر نوبت تایید برای چاپ می باشند. تنوع در اشعارم با حضورم در صحنه های زندگی مشهود است وتنهایی را دوست دارم و بیشتر اشعارم در تنهایی می سرایم. با توجه به درخواست دوستان در حال حاضر در یکی از نواحی اموزش و پرورش شهرستان اهواز انجام وظیفه می نمایم و در پست های مختلفی خدمت نمودم. اکثر اشعارم با چشم می بینم و به زبان شعر در می اورم. www.jasemsalabi.persianblog.ir www.jasemsalaby.persianblog.ir www.jasemhasani.persianblog.ir www.jasem1340.blogfa.com www.jasem. ehsanhasani15@yahoo.com
امکانات وب

mouse code|mouse code

كد ماوس