جن از دیدگاه قران و روایات و صاحبنظران
جاسم ثعلبی کارشناسی دینی و عربی مطالب زیر پایان نامه ی اینجانب می باشد و در مدت 8 ماه جمع آوری نمودم .
نويسندگان

    برای دیدن اجنه تخم مورچه صحرایی و چشم مگس وحشی سبز را در آورده خشک کرده و آنها را نرم و در چشم گذارده جنها را می بینی.(1)

   این دعاء را هفت بار بخوانید جن ها حاضر می شوند .(بسم الله الرّحمن الرّحیم اجم ،الجا، جام،اجم،دیم،غلیام،برسیم،برسین،الجام،)(2)

   این اسمها را چهل مرتبه بخوانید جن ها حاضر می شوند.(اشدهش،وهش،وهشت،وهلیل،وهیل،وهان،وهفور،وصدع)(3)

   این طلسم را بر کاغذی با زعفران بنویسید و به دیوانه بخورانید خوب می شود.

   318183اد ی ک ک م ا                              ااا3ع اا مسح ا118189ح اهیّا

  شراهیا ور 8 لمط وحی 8 ال ای هّی سکنهم عو 9 اام لی ه ه ه ه

 

دیدن اجنّه به وسیله ی بخورات

   بگیر چشم کرک و عیون ثلاثه (چشم جوجه های پرستو) و مراره ی جدی و چشم قط سیاه برّی و مراره ی او و همه راخشک کرده و در موضع که آواز خروس بر آنجا نرسد و بعد از جفاف بکوبد و عجین کند بعسل آتش ندیده و در زیر طشتی که از مس پاک قلعی ناداده باشد یا ظرف زجاجی بر آتش نهد تا دوران بالا رود و در طشت یا در ظرف جمع شود تا وقتی که نمام آن بسوزد پس آن دوده را که کحل اعظم است ،آن کحل را با مداد بوقت طلوع شمس در چشم کند به میلی از چوب رسد تا نصف النهار دیده را نگشاید باز نصف اللیل اکتحال کند بدان دیده بگشاید که روحانیت را ببیند و اگر دیده ی بوم و مراره ی او با این کحل منضم گردد جنیّان بیند. و قرین هر انسانی را از جن مشاهده کند.(5)

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

(1)   مجمع الدعوات کبیر ،ص45

(2)   مجمع الدعوات کبیر ،ص46

(3)   مجمع الدعوات کبیر ،ص48

(4)   مجمع الدعوات کبیر ،ص50

(5)   اسرار قاسمی،ص41و42

[ ۱۳٩٠/۸/۳٠ ] [ ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ ] [ جاسم ثعلبی ]
درباره وبلاگ

لیسانس دینی و عربی × نویسنده و محقق و دارای جند کتاب چاپ شده ×فرهنگی و شاعر به زبانهای عربی و فارسی می باشم . در این روز سعید عید الله/ مرا در خلوتی تنها سپردند/ نه فرزندی کنارم شد نه همدم/ کجا رفتند و تنهایم نمودند/ دلم لبریز گشت از دست یاران/ زمان و حاسدان از من ربودند/ خدایا کس ندارم جز به فریاد/ هزاران قصه و شعری سرودند/ تویی دارم و گویم التماست/ بگیر این روح تا خاکش فزودند/ شنیدم بی وفایی در میان نیست/ ولیکن جز وفا داران نبودند/ بکلاریوس فی اللغه العربیه × کاتب و محقق × و ناشر کتب اشعارفی الغه العربیه و الفارسیه × مدرس دبسک جوز من شعرک ولا تکتب لی من هجرک ولک ناسی الگلب ضچرک اضنک مشتبه چنک مو انه الضعت منک اذا ما عرفتنی اسمک کفنی ارجوک من شرک ابشرنک ولک تهلک عشر اسنین لو تکتب اسهرنک اذا اتحب اشعاری اهوای یومیه ادزلک اذا تذکر حبیک دوم دگللی من هو انه خل ابوسنک × من اشعار جاسم امحمد حسانی www.shereno.ir/17130 اینجانب جاسم ثعلبی دارای مدرک کارشناسی دینی و عربی از هفت سالگی عاشق شعر وادبیات فارسی و عربی گشتم. از جمله کتاب های چاپ شده عبارتند از: 1- اصوات الریفیه نابعه من العمه والمچریه 2-کتاب سوالف و حزورات مجالس اهلنه 3- کتاب دیوان الثعلبی الحسانی 4- کتاب نفحات الساریه نابعه من العمه و المچریه 5-ابو ذیات الحسانی الساری 6-فی رثاء عطاشه کربلا 7- حب و محبه 8- العاب اطفال قریة العمه 9- دیوان الغرام 10- الامثال و الحکم الحسانی الساری می باشند. از جمله کتابهای به زبان فارسی عبارتند از : 1-گنجینه ی شعر نوای جنوب 2-جن از دیدگاه قران وروایات و نویسندگان این کتاب رساله ی اینجانب در ضمن خدمت اهواز می باشد 3-کتاب طنین شبهای کارون 4- کتاب نوای زندگی 5- کتاب نوای کرخه 6- کتاب غرش کرخه و کارون 7- کتاب فرشته ی جنوب که کار مشترک با شاعر فریال منصوری 8-کتاب گذر گاه طوفانی 9- کتاب نم نم باران 10-کتاب نیم نگاه 11-کتاب اخرین دیدار 12-امثال و حکم 13-مدرسه عشق 14-پایتخت تنهایی 15- لب تشنگان کربلا 16- نغمه های شط نیسان 17- درد انتظار 18- طلوع فجر /سروده های انقلاب 19-نغمه های هور العظیم 20-دیار غربت 21-ترانه های بهار خوزستان 22-غزل های حسانی ساری 23-کلبه ی شادیها 24- گمشده 25- دیدار در ماه 26- ماه تابان کتب نامبرده ی فوق سر نوبت تایید برای چاپ می باشند. تنوع در اشعارم با حضورم در صحنه های زندگی مشهود است وتنهایی را دوست دارم و بیشتر اشعارم در تنهایی می سرایم. با توجه به درخواست دوستان در حال حاضر در یکی از نواحی اموزش و پرورش شهرستان اهواز انجام وظیفه می نمایم و در پست های مختلفی خدمت نمودم. اکثر اشعارم با چشم می بینم و به زبان شعر در می اورم. www.jasemsalabi.persianblog.ir www.jasemsalaby.persianblog.ir www.jasemhasani.persianblog.ir www.jasem1340.blogfa.com www.jasem. ehsanhasani15@yahoo.com
امکانات وب

mouse code|mouse code

كد ماوس