جن از دیدگاه قران و روایات و صاحبنظران
جاسم ثعلبی کارشناسی دینی و عربی مطالب زیر پایان نامه ی اینجانب می باشد و در مدت 8 ماه جمع آوری نمودم .
نويسندگان

       شروط استخدام روحانیة سوره ی جن:

اولاً-در جای خلوتی که درب آن روبروی قبله باشد.

ثانیاً-لباسهای دعاء کننده (طالب) پاکیزه و زیبا وتمیز باشند.

ثالثاً-بخور بر روی آتش زغال چوب انگور یا چوب زیتون یا چوب انار باشد.

رابعاً-استخدام و به خدمت گرفتن روحانیة  این دعاء احتیاج به ریاضت(روزه) و جای خلوت باشد ، که تعداد ایام ریاضت به تعداد جمع ابجد (نام و نام مادر شخص دعا کننده) باشد.

     برای استخدام و به خدمت گرفتن روحانیة سوره ی شریفه جن باید چهل و یک روز سوره ی جن را بعد از هر نماز یومیه بخواند و باقی آن عدد ایام ریاضت است ،باید روزهای تهنایی و خلوت مانند عدد سابق بر بیست و یک روز و باقی آن عدد روزهای خلوت در وسط روزهای ریاضت تقریباً همانطور که قبلاً شرح داده می باشد.(1)

   قبل از آن باید روزمناسب برای شروع دعا که در عرف به آن «رصد» می گویند انتخاب کرده باشد. امّا روز شروع ریاضت باید بداند. عدد 360 را بر 21 تقسیم نماید و باقی آن درجه طالع شخصی است و سپس ،همان جمله را اگر بر 24 تقسیم کنیم ساعت فلکی را مشخص خواهد شد و سپس جمله را بر 7 تقسیم کنیم نام سیاره و ساعت فلکی آن مشخص می گردد ، به این عملیات « رصد فلکی می گویند»

   هنگام در آوردن درجه و سیاره در ساعت فلکی تازه اول ابتدای کار است که از ریاضت شروع می شود و بعد از اولیّن فرض نماز بعد از ریاضت با نام خدا و دو رکعت نماز بقصد قضای حاجت ،و بلوغ مراد می باشد،بعد از سلام و نماز وصلوات بر محمد وآل محمد از رسول خدا استمداد میکنیم و می گوییم (مدد یا رسول الله) 3مرتبه (سپس فاتحه کتاب را 3بار می خوانیم) و ثواب و دعاء را برای جمیع اولیا ء خداوند و برای راهنمایی خلقش اهداء می کنیم ، بعد از آن دعای تحصین (ایمن بودن از افعال خطرناک روحانیة) که در کتاب سحر الکهان آورده شده 3بار می خوانیم و بعد عمار مکان( اجنه ی موجود در مکان )

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

(1)   السحر العجیب فی جلب الحبیب، ص5

(2)    السحر العجیب فی جلب الحبیب،ص6

   رابا خواندن دعای مخصوص خودشان که بعداً در این تحقیق می خوانید ، خوانده می شود .که بهترین اصراف عمار مکان خواندن 7بار سوره ی زلزله  تا اشتاتاً و یا اصراف ذکر شده در کتاب (اغاثة المظلوم) می باشد.

     بعد از صرف عمار بخوری که بوی خوش دارد را روی زغالهایی که قبلاً ذکر شده دود می کنیم و طلسم زیر را روی پارچه ی حریر سفید را با مُشک و زعفران و عنبر و روغن گل نوشته و بصورت فتیله در یک جا فتیله ی فانوس قرار داده ،قبل از آن دور طلسم سوره ی جن را تا آخر با قلمی خوش بو نوشته و فتیله گردد ،و در فانوسی که با روغن خوش بو به جای نفت استفاده و روشن نماییم.

   طلسمی که باید روی پارچه حریر نوشته شود .(1)

 

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

(1)   السحر العجیب فی جلب الحبیب،ص7

[ ۱۳٩٠/۸/۳٠ ] [ ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ ] [ جاسم ثعلبی ]
درباره وبلاگ

لیسانس دینی و عربی × نویسنده و محقق و دارای جند کتاب چاپ شده ×فرهنگی و شاعر به زبانهای عربی و فارسی می باشم . در این روز سعید عید الله/ مرا در خلوتی تنها سپردند/ نه فرزندی کنارم شد نه همدم/ کجا رفتند و تنهایم نمودند/ دلم لبریز گشت از دست یاران/ زمان و حاسدان از من ربودند/ خدایا کس ندارم جز به فریاد/ هزاران قصه و شعری سرودند/ تویی دارم و گویم التماست/ بگیر این روح تا خاکش فزودند/ شنیدم بی وفایی در میان نیست/ ولیکن جز وفا داران نبودند/ بکلاریوس فی اللغه العربیه × کاتب و محقق × و ناشر کتب اشعارفی الغه العربیه و الفارسیه × مدرس دبسک جوز من شعرک ولا تکتب لی من هجرک ولک ناسی الگلب ضچرک اضنک مشتبه چنک مو انه الضعت منک اذا ما عرفتنی اسمک کفنی ارجوک من شرک ابشرنک ولک تهلک عشر اسنین لو تکتب اسهرنک اذا اتحب اشعاری اهوای یومیه ادزلک اذا تذکر حبیک دوم دگللی من هو انه خل ابوسنک × من اشعار جاسم امحمد حسانی www.shereno.ir/17130 اینجانب جاسم ثعلبی دارای مدرک کارشناسی دینی و عربی از هفت سالگی عاشق شعر وادبیات فارسی و عربی گشتم. از جمله کتاب های چاپ شده عبارتند از: 1- اصوات الریفیه نابعه من العمه والمچریه 2-کتاب سوالف و حزورات مجالس اهلنه 3- کتاب دیوان الثعلبی الحسانی 4- کتاب نفحات الساریه نابعه من العمه و المچریه 5-ابو ذیات الحسانی الساری 6-فی رثاء عطاشه کربلا 7- حب و محبه 8- العاب اطفال قریة العمه 9- دیوان الغرام 10- الامثال و الحکم الحسانی الساری می باشند. از جمله کتابهای به زبان فارسی عبارتند از : 1-گنجینه ی شعر نوای جنوب 2-جن از دیدگاه قران وروایات و نویسندگان این کتاب رساله ی اینجانب در ضمن خدمت اهواز می باشد 3-کتاب طنین شبهای کارون 4- کتاب نوای زندگی 5- کتاب نوای کرخه 6- کتاب غرش کرخه و کارون 7- کتاب فرشته ی جنوب که کار مشترک با شاعر فریال منصوری 8-کتاب گذر گاه طوفانی 9- کتاب نم نم باران 10-کتاب نیم نگاه 11-کتاب اخرین دیدار 12-امثال و حکم 13-مدرسه عشق 14-پایتخت تنهایی 15- لب تشنگان کربلا 16- نغمه های شط نیسان 17- درد انتظار 18- طلوع فجر /سروده های انقلاب 19-نغمه های هور العظیم 20-دیار غربت 21-ترانه های بهار خوزستان 22-غزل های حسانی ساری 23-کلبه ی شادیها 24- گمشده 25- دیدار در ماه 26- ماه تابان کتب نامبرده ی فوق سر نوبت تایید برای چاپ می باشند. تنوع در اشعارم با حضورم در صحنه های زندگی مشهود است وتنهایی را دوست دارم و بیشتر اشعارم در تنهایی می سرایم. با توجه به درخواست دوستان در حال حاضر در یکی از نواحی اموزش و پرورش شهرستان اهواز انجام وظیفه می نمایم و در پست های مختلفی خدمت نمودم. اکثر اشعارم با چشم می بینم و به زبان شعر در می اورم. www.jasemsalabi.persianblog.ir www.jasemsalaby.persianblog.ir www.jasemhasani.persianblog.ir www.jasem1340.blogfa.com www.jasem. ehsanhasani15@yahoo.com
امکانات وب

mouse code|mouse code

كد ماوس