جن از دیدگاه قران و روایات و صاحبنظران
جاسم ثعلبی کارشناسی دینی و عربی مطالب زیر پایان نامه ی اینجانب می باشد و در مدت 8 ماه جمع آوری نمودم .
نويسندگان

      بدان ای عزیز اگر عامل شدن می خواهی عمل سوره ی جن نیز در عمل آری که این سوره ی ممدوحه در حق عملیات خود عامل و حاکم تمام جن هاست و در مقدمه عمل هر که سوره ی جن آشنا نباشد گویا آشنایی عمل این است زیرا که هر عمل را که آغاز کنی در هنگام چله در هر نماز به هر رکعت سوره ی جن باید خواند و دور خود حصار باید کرد گویا پادشاه جنّیان گرد خود انداخته با لشکر محافظت می کند .

      پس لایق است که این سوره را حفظ باید کرد و هر وقت در مواظبت خود در هر مقدمه و هر جلسه پیش باید نمود که فواید کمال بعامل دهد و طریقه ی زکاة این سوره بدین روش است که این سوره ی اسیم موکلات نکنند زیرا کعبه را احتیاج به سمت نیست .از هر طرف بایستی کعبه است میتوان نماز خواند چنانچه این سوره خود در معنی دعوت همه ی جنّیان است که در کلام مجید به عبارت واضح همین سوره خطاب به تمام جن نموده است.

گویا عبارت این سوره اسماء تمام موکلات است پس چه حاجت که اسم موکل را شریکش نمایند الا باید که از عروج ماه زکوة این سوره را بدین ترتیب دهد ،که هر روز غسل کند و بوقت نماز عشاء در یک لباس نازک و ظریف پوشیده رو به قبله نشسته چهل مرتبه بخواند و اول و آخر صلوات بفرستد و حصار بگرد خود بکشد همین نوع چله را تمام کند پس عامل شده هرگاه خواهد شخصی را مسخر گردانید یا امیری را پیش خود بطلبد پادشاه را پیش خود مسخر کرده طلب نماید.

   پس بیاورد بوزن پنج تخم باقلای سیاه برابر نخود کابلی می باشد ،اوّل دانه را از گل ترکند و نرد خود در پارچه طاهر بگذارد و بر هر پهلوی دانه اسم مطلوب را بنویسد و طرف دیگد اسم قارون بنویسد و پنج دانه در یک پهلو اسم مطلوب و طرف دیگر غرعون بنویسد در دوم یکطرف اسم هامان بنویسد وبر ده عدد بدستور اسم مطلوب و طرف دیگر اسم شیطان چون تمام شد از کشت صادق در ظرف طاهر در آتش انداخته، بوقت نیم شت و بروی جانماز نشسته و دود خوشبو را روشن کرده سوره ی جن را بر دانه های قارون یکبار خوانده و دم کرده و در آن آتش اندازد . همین قسم دانه ها را یکبار سوره ی بخواند و بدمد و در آتش اندازد تا آخر دانه ها و در دل احضار مطلوب را تصور کند که فلان کس مسخر من شود و در دل تصور کند که گویا اورا دست بسته ایستاده نزد او باشد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

(1)   کنز الحسینی ،ص71

(2)    کنز الحسینی،ص 72

 

  همین نوع تمام کند سه روز بدین منوال عمل کند .انشاء الله تعالی بیشک اگر پادشاه یا والی شهر باشد ،پیش عامل حاضرشد اگر در مدّت سه روز حاضر نشود در مدّت هفت روز  بیشک حاضر خواهد شد.هر چه مطلب باشد از او بخواهد آورد و مدام مسخّر خواهد بود.

 

   همچنین بسیار خواص دارد و دیگر آنکه آسیب به هر نوع که خواهد بمجرد دم کردن بر روغن سیاه بر پیشانی هر مریض آسیب زده که عمل بمالد و سوره ی ممدوحه بخواند شروع نماید و آنها حاضر نماید.(1)

 

      آنهاییکه به این آسیه زده حاضر .البتّه اطاعت کنند و اگر آسیب صد ساله در وجود شخصی باشد آن روغن را آنکسی در وجود هر روز بمالد و پرهیز از گوشت داشته باشد در مدّت بیست و یک روز بر آب دم کند و بر رویش زند متکلم می شود .

 

   اینقدر صفتها دارد عامل را سوره ی جن گویا مرشد است از طاقت سوره ی ممدوحه حاکم تمام عملیّْات و تمام عامل خواهد شد. سوره ی جن از کلام الله یاد باد کرد.(2)

   

 

 

 

 

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

(1)   کنز الحسینی ،ص72

(2)   کنز الحسینی ،ص73

[ ۱۳٩٠/۸/۳٠ ] [ ۱۱:٠۱ ‎ب.ظ ] [ جاسم ثعلبی ]
درباره وبلاگ

لیسانس دینی و عربی × نویسنده و محقق و دارای جند کتاب چاپ شده ×فرهنگی و شاعر به زبانهای عربی و فارسی می باشم . در این روز سعید عید الله/ مرا در خلوتی تنها سپردند/ نه فرزندی کنارم شد نه همدم/ کجا رفتند و تنهایم نمودند/ دلم لبریز گشت از دست یاران/ زمان و حاسدان از من ربودند/ خدایا کس ندارم جز به فریاد/ هزاران قصه و شعری سرودند/ تویی دارم و گویم التماست/ بگیر این روح تا خاکش فزودند/ شنیدم بی وفایی در میان نیست/ ولیکن جز وفا داران نبودند/ بکلاریوس فی اللغه العربیه × کاتب و محقق × و ناشر کتب اشعارفی الغه العربیه و الفارسیه × مدرس دبسک جوز من شعرک ولا تکتب لی من هجرک ولک ناسی الگلب ضچرک اضنک مشتبه چنک مو انه الضعت منک اذا ما عرفتنی اسمک کفنی ارجوک من شرک ابشرنک ولک تهلک عشر اسنین لو تکتب اسهرنک اذا اتحب اشعاری اهوای یومیه ادزلک اذا تذکر حبیک دوم دگللی من هو انه خل ابوسنک × من اشعار جاسم امحمد حسانی www.shereno.ir/17130 اینجانب جاسم ثعلبی دارای مدرک کارشناسی دینی و عربی از هفت سالگی عاشق شعر وادبیات فارسی و عربی گشتم. از جمله کتاب های چاپ شده عبارتند از: 1- اصوات الریفیه نابعه من العمه والمچریه 2-کتاب سوالف و حزورات مجالس اهلنه 3- کتاب دیوان الثعلبی الحسانی 4- کتاب نفحات الساریه نابعه من العمه و المچریه 5-ابو ذیات الحسانی الساری 6-فی رثاء عطاشه کربلا 7- حب و محبه 8- العاب اطفال قریة العمه 9- دیوان الغرام 10- الامثال و الحکم الحسانی الساری می باشند. از جمله کتابهای به زبان فارسی عبارتند از : 1-گنجینه ی شعر نوای جنوب 2-جن از دیدگاه قران وروایات و نویسندگان این کتاب رساله ی اینجانب در ضمن خدمت اهواز می باشد 3-کتاب طنین شبهای کارون 4- کتاب نوای زندگی 5- کتاب نوای کرخه 6- کتاب غرش کرخه و کارون 7- کتاب فرشته ی جنوب که کار مشترک با شاعر فریال منصوری 8-کتاب گذر گاه طوفانی 9- کتاب نم نم باران 10-کتاب نیم نگاه 11-کتاب اخرین دیدار 12-امثال و حکم 13-مدرسه عشق 14-پایتخت تنهایی 15- لب تشنگان کربلا 16- نغمه های شط نیسان 17- درد انتظار 18- طلوع فجر /سروده های انقلاب 19-نغمه های هور العظیم 20-دیار غربت 21-ترانه های بهار خوزستان 22-غزل های حسانی ساری 23-کلبه ی شادیها 24- گمشده 25- دیدار در ماه 26- ماه تابان کتب نامبرده ی فوق سر نوبت تایید برای چاپ می باشند. تنوع در اشعارم با حضورم در صحنه های زندگی مشهود است وتنهایی را دوست دارم و بیشتر اشعارم در تنهایی می سرایم. با توجه به درخواست دوستان در حال حاضر در یکی از نواحی اموزش و پرورش شهرستان اهواز انجام وظیفه می نمایم و در پست های مختلفی خدمت نمودم. اکثر اشعارم با چشم می بینم و به زبان شعر در می اورم. www.jasemsalabi.persianblog.ir www.jasemsalaby.persianblog.ir www.jasemhasani.persianblog.ir www.jasem1340.blogfa.com www.jasem. ehsanhasani15@yahoo.com
امکانات وب

mouse code|mouse code

كد ماوس